Diyetisyen neden kan tahlili ister?

Neden diyetisyen önemlidir? Neden diyetisyene gidilir?  Neden diyetisyen kan tahlili ister?

Diyetisyeni gidiş sebebi kilo vermek, kilo almak yada belli bir hastalıktan kurtulmak için olabilir. Bunların hepsi sizin yeme alışkanlığınızın değişmesi ve bazı yemekleri az yada çok yemeniz ile sonuçlanacaktır.

Yemeklerinizi değiştirmek ise, sizin aldığınız mineral ve vitamin değerlerini değiştirecektir. Yani kilo vermek için az yamak yemeye başladığınızda, aslında vücudunuza aldığınız mineral ve vitaminlerde azalmaya başlar. Oysa kilo vercem derken,   yiyecekler ile aldığınız, mineral ve vitaminlerde azalma olmaya başlıyacaktır.

Bu durumda, eğer sizde herhangi bir vitamin eksikliği, yada mineral eksikliği var  ise, bu daha fazla olmaya başlıyacak, ve sonuçta kilo verirken farklı rahatsızlıklarında ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

O nedenle, diyetisyenler, size özel diyet vermeden önce  diyetisyen sizden kan tahlili ister. 

Bu kan tahlilinde, vücudunuzda mineral ve vitamin eksikliği var mı, yada başka bir rahatsızlığınız var mı görülebilir, bu da size vereceği diyetin özelliğini değiştirecektir. O nedenle diyete başlamadan önce, kan tahlili ile  diyetisyene gitmeniz önemlidir. 

Eğer diyetisyene, fazla kilolarınızdan dolayı gidiyorsanız?
Evinizin ihtiyacı olan  çay, sabun şampuan ve sizin ihtiyacınız olan kozmetik ürünlerini, bizim söylediğimiz internet sitesinden alarak, Hem ücretsiz diyetisyenlik hizmeti alıp, hem de para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Kilo verip, para kazanmak isterseniz lütfen arayınız?

Yusuf ERTÜRK

Tel-Whatsapp: 0541-311 2121